Ana Sayfa Ürünler Hizmetler İletişim
HTYS (Hasta Tanıma ve Yönlendirme Sistemi)

HTYS
Bir sağlık kuruluşuna başvuran hastanın muayene için kayıt işleminin yapılmasını sağlayan Hasta Tanıma ve Yönlendirme Sistemi (HTYS) adı verilen entegre cihazdır. HTYS, yapısı içerisinde, okuyucudan gelen komutlara göre veritabanından gelen bilgileri gösteren LCD ekran, kullanıcıyla yazılı iletişim kurmayı sağlayan termal yazıcı, hasta bilgilerini sisteme aktarmayı sağlayan barkod okuyucu, sistemin harekete geçmesini sağlayacak hareket sensörü, kullanıcıyla sesli iletişim kurmayı sağlayan ses kolonları ve ses çıkışları, cihazın ısınmasını engelleyen havalandırma kanalları, açma kapama anahtarları, dörtlü elektrik grup prizi, bilgisayar sistemi ve çağrı mikrofonu bulunmaktadır.
HTYS sistemleri ile kaliteli ve çağdaş sağlık hizmeti sunulur.

Genel Özellikleri :

  • HTYS kullanıcıyı bilgilendirdiği ve yönlendirdiğinden kullanımı basittir
  • Hastaneye başvuran hasta daha önce kuruma başvurmuş ve barkod etiketini almış ise doğrudan HTYS sisteminin yanına gider ve barkodunu okutur. Eğer ilk gelişi ise kurum tarafından hastanın tanıtımı yapılarak barkod etiketlerinin verileceği birime gider ve barkod etiketini alır.
  • HTYS Barkodu ile poliklinik kapısındaki okuyucuya barkodunu okutan hasta kendi kabulünü yaptırmış olur, sistem arka planda doğrudan GSS'ye bağlanır ve provizyon sorgulama işlemini yapar, otomatik provizyon alımından sonra işlem başarılı ise sıra numarasını HTYS üzerindeki LCD monitörde gösterir ayrıca HTYS üzerindeki yazıcıdan da olumlu veya olumsuz fişini verir. Kliniğe ait bekleyen ve işlem gören hastaların çağırılma ve sıra yönetiminin program tarafından yapılabilmesi.
  • Poliklinik içerisinde hasta çağırma sistemi vardır. Sıradaki hasta veya seçilen hasta (özel, yaşlı, gazi, acil, randevulu) türüne göre çağrılır. Ayrıca sistemden mesaj bölümü var olup, içeriden yazılacak herhangi bir mesaj HTYS monitörün altından geçen mesaj bölümünde dikkat çekici bir şekilde sunulur.

Barkod Çıktı Görüntüleri :

Htys Ekran Görüntüleri :