Ana Sayfa Ürünler Hizmetler İletişim
Kiosk (Hasta Kabul Sistemi)

KİOSK
Hastaların kendilerine verilen kimlik barkodu ile veya dokunmatik ekran özelliği sayesinde T.C. Kimlik numaralarını tuşlayarak sisteme giriş yapıp, klinik ve hekim seçerek sıra veya randevu alma işlemlerini sağlayan Metasoft DentAssist Programına entegre bir sistemdir.

Kiosklar sayesinde Hastakabul bankoları yerine herhangi bir hastane görevlisinin yardımına ihtiyaç duymadan Kendilerine önceden verilen kimlik barkodlarını cihaz üzerindeki barkod okuyucuya okutarak veya ekranda bulunan numaratör sistemi aracılığıyla T.C. numaralarını yazarak sisteme giriş yapabilirler, sistem kişiyi tanımlayan Ad Soyad ile karşılama yapar, dokunmatik ekran aracılığıyla kullanıcı poliklinik seçimini yapar,
poliklinik seçiminden sonra o polikliniğe ait hekim listesinden dilediği hekim seçimini yapar, hekim seçiminide yaptıktan sonra sistem arka planda otomatik olarak o kişiye ait provizyon sorgulamasını yapar,kişi hak sahibi ise talebini yapmış olduğu hekimden sıra numarasını görsel ve yazılı olarak bilgisini alır.

Aksi bir durum varsa yine görsel ve yazılı olarak bilgisini alır ve sistemin yönlendirdiği birime gider. Bu birimde de gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, kişi tekrar kiosk cihazını kullanabilir duruma getirilir.

Kiosk Kullanımı :

Giriş ekranından hastalar kendilerine verilen Kimlik Barkodları ile veya TC KİMLİK NUMARANIZI GİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ butonuna basarak sisteme giriş yapabilirler. Daha sonra işlem seçme ekranından hastalar sıra numarası veya randevu alma işlemlerini yapabilmektedirler.

SIRA NUMARASI AL' a tıklandığında hastanın daha önce kayıtlı olan hekim bilgileri gelmektedir. Buradan SIRA AL' a bastığında arka planda sistem tarafından Provizyon sorgulama ve hastakabul işlemleri yapılıp hastanın hekimine sevki gerçekleştirilir. İşlem sonucunun olumlu olması durumunda hastaya gerçekleşen sevk bilgilerinin olduğu barkod verilir, işlem sonucunun olumsuz olması durumunda hata nedenini belirtilen barkod verilir.

Hastanın en son geldiği hekim veya atanmış bir hekimi yoksa BAŞKA BİR HEKİM SEÇ butonuna tıklayarak gelen ekrandan istediği hekimi üzerine tıklayarak hekimini seçebilir, SONRAKİ - ÖNCEKİ butonlarıyla hekim listeleri arasında geçiş yapılabilir, Hekimimi Otomatik Seç Butonuyla Hekimini otomatik seçebilir. (En uygun Hekim Bulunur) Hekimini seçtikten sonra kiosktan sevk bilgilerini gösteren barkod alınır.

Kiosk üzerinden randevu alma işlemi :
İşlem Menüsü ekranından RANDEVU AL Butonuna basıldığında randevu almak istenilen klinikleri gösteren ekran gelir. Buradan istenilen klinik seçimi yapılır. Daha sonra seçilen kliniğe ait hekim listesi ekranda gösterilir. Buradan da hekim seçimi yapıldıktan sonra, seçilen hekime ait randevu alınabilecek uygun saatler listelenir, saat seçimi yapıldıktan sonra kişiye yapmış olduğu bu tüm seçimleri onaylamasını isteyen ekran gelir, gerekli onaylamayı yaptıktan sonra kişiye randevusu verilerek sisteme kaydedilir ve kiosk üzerinden RANDEVU FİŞİ verilir.

Kiosk Barkod Çıktı Görüntüleri :

Kiosk Ekran Görüntüleri :Kiosk sistemimizi kullanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerimiz
Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
İstanbul Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Çubuklu Diş Tedavi ve Protez Birimi
Kırıkkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Adana Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi


Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerimizden Kiosk Görüntüleri